İsveç'te iş kurmak, çalışmak için vize

Planladığınız seyahatin kapsamı ticari nitelikte ise ticari vize başvurusu yapmanız yerinde olacaktır. Seyahatiniz iş toplantısı, iş görüşmesi, iş için katılmanız gereken fuar, seminer, sempozyum gibi amaçlar barındırıyorsa ve en önemlisi elinizde bunun için bir davetiye varsa ticari vize başvurusu yapmalısınız.

Sayfamızın devamında İsveç ticari vizesi başvurusu yapabilmek için hangi evrakları temin etmeniz gerektiği detaylı olarak açıklanmıştır. Vize başvurusu için hazırlıklarınızı başlatmadan evrakları teyit ettirmenizi öneririz. Telefon numaralarımızdan ulaşarak gerekli evrakların tarafınıza liste olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz. Vize temsilcilerimiz seyahatinizin kapsamına uygun olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini tek tek anlatmaktadır.

Vize başvurunuzu, İsveç Oturum ile sıkıcı vize süreci ile uğraşmadan tamamlayabilirsiniz. Konsolosluk biriminin başvuru sahibinden istemiş olduğu belgeleri eksiksiz olarak sizlere sunmakta ve hazırlıklarınız için sizlere yardımcı olmaktayız. Seyahatiniz için detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir, sorularınızı info@isvecoturum.com adresine gönderebilirsiniz.

İsveç Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

İsveç turist vizesi

İsveç Ticari vize başvuru formu (Questionnaire for visa applicants). Ticari vize, kısa süreli seyahat kapsamında olduğu için Schengen vize başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru sahiplerinin form için verdiği bilgiler güncel ve doğru olmalıdır. Eksik ya da yanlış bilgi vermeniz durumunda başvuru süreciniz için olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Her başvuru sahibi form doldurmalı ve imzalı bir şekilde beyan etmelidir. Form, İngilizce ya da İsveç dilinde doldurulmalıdır. Vize temsilcilerimiz sizlere form doldurma konusunda yardımcı olmaktadır. İsveç ticari vize başvuru formunu incelemek için tıklayınız.

Görmekte olduğunuz bu fotoğraf birçok Schengen ülkesinin vize uyum koşullarına göre örneklendirilmiştir. İstisnai durumlar dışında Schengen ülkeleri 35x45 mm ölçülerinde biometrik fotoğrafları, vize işlemlerine kabul etmektedir. Biometrik fotoğrafta olması gereken özellikler aşağıdaki gibidir;

- Maksimum son 3 ay içinde çekilmiş olmalı

- Kişinin güncel halini temsil etmeli

- Pasaportunda, daha önceki vizelerinde kullanılmamış olmalı

- Rötuşsuz, yüzde gölge olmayan beyaz fon üzeri olmalıdır.

Ticari Vize Başvuru Sahiplerinin Dikkatine!

Başvuru işlemelerini İstanbul’dan tamamlamak isteyen kişilerin son 3 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeleri olması durumunda (bilgiler hala güncelse) şahsen gelmesine gerek yoktur. Ancak başvurularını Ankara’dan tamamlayacak kişiler, son 3 yılda almış oldukları Schengen vizeleri olsa bile başvuru merkezine bizzat gelip tekrar parmak izi vermesi gerekecektir.

İsveç'e Ticari Vize

Kısa süreli ziyaret planlayan kişiler mesleksel durumuna göre ek evraklar hazırlamalıdırlar. Konsolosluk, ticari faaliyette bulunmak amacıyla belirli (kısa süreli) tarih aralığında seyahat planlayan işverenleri ve çalışanları ticari vize prosedürüne tabi tutmuştur. Ticari vize başvurusunda bulunan kişinin seyahatinin mesleki işlevi şirketi tarafından konfirme edilmiş iş etkinliğine (eğitim, fuar, kongre, seminer) katılmak ve katkı sağlamak için seyahat planlayanların başvurması gereken vize türüdür.

Ticari vize başvurusunda bulunan kişinin mesleksel durumuna göre, özel olarak hazırlaması gereken ek evraklar bulunmaktadır. Ticari vize talebinde bulunan kişinin gidilecek ülke şirketinden gelecek davet mektubunu veya bir şirket çalışanıysa şirket sahibinin şahsen yazacağı, çalışanının seyahat niyetini ve seyahat tarih aralığını içerir dilekçe de ticari vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Şirket sahibi hazırlayacağı dilekçede ticari faaliyette bulunmak amacıyla seyahat eden personelin şirkette izinli olduğu tarihleri ve personelin Türkiye’deki işini devam ettireceği belirtmelidir. Ticari faaliyette bulunmak amacıyla seyahat eden kişi şirket sahibiyse şirketin antetli kağıdına yazacağı dilekçede de seyahat niyetini ve ticari faaliyetin tarih aralıklarını belirtmelidir.

İsveç ticari vizesi başvuru dilekçesi Konsolosluğa hitaben hazırlanmalı ve vizenin işleneceği pasaportun seyahat dönüş tarihinden sonra 3 ay geçerliliği bulunmalıdır. Ticari vize başvuru dosyasına 2 adet biyometrik fotoğraf eklenmelidir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda ticari vize başvuru sahiplerini mülakata çağırabilmektedir. Gerçekleştireceğiniz seyahatin devamında diğer Schengen ülkeleri de ziyaret edilecekse, söz konusu ülkelerin konaklama ve ulaşım bilgileri de başvuru dosyasına eklenmelidir.

Daha güncel ve doğru bilgiler almak için lütfen bizimle iletişim kursunuz

Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhabalar.
İsveç Oturum Destek Hattına Hoşgeldiniz.
Lütfen sormak istediğiniz konuyu açık olarak yazınız.
Size en kısa sürede dönüş yapacağız.