İsveç'teki Aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek

Ziyaret vizesi başvurusu yapabilmek için en önemli evrak davetiyedir. Seyahat edeceğiniz ülkede yaşayan/ikamet eden aile/arkadaş/akrabanızdan adınıza düzenlenmiş bir davet mektubu almalısınız. Gerekli olan diğer evraklarla birlikte davetiyeyi de sunmalısınız.

Seyahat etmeyi düşündüğünüz ülkede ikamet eden bir yakınınız var ve onu ziyarete gitmek istiyorsanız aile ziyaret vizesine başvurmalısınız. Sayfamızda İsveç ziyaret vizesi için hazırlanması gereken evraklar listelenmiştir. Vize başvurunuzu yapmadan yeteri kadar bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. Yanlış ya da eksik evrakla yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilmeyebilir.

İsveç Oturum ile başvurunuzu yorulmadan tamamlayabilirsiniz. Gerekli koşulları sağlamanız durumunda şahsen gelmenize bile gerek kalmayabilir. Başvurunuzu Ankara’dan ya da İstanbul’dan gerçekleştirirken farklı prosedürlerle karşılaşabilirsiniz.

İstanbul’dan başvuru yapacak kişilerin son 3 yıl içinde almış oldukları Schengen vizeleri varsa ve bilgileri güncelse şahsen gelmelerine gerek kalmaz. Ancak Ankara’dan başvurularını tamamlamak isteyen kişilerin başvuru merkezine şahsen gidip parmak izi vermesi gerekir. Detaylı bilgi için lütfen iletişim numaralarımızdan bize ulaşınız ya da info@isvecoturum.com adresinden sorularınızı gönderiniz.

İsveç Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsveç turist vizesi

Tamamen doldurulmuş ve imzalanmış 119031 numaralı Application for Schengen Visa başvuru formu. Başvuru formları için verilen bilgiler gerçeği yansıtmalıdır. Özellikle iletişim ve adres bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz. Vize başvurusu için her yaştan kişi form doldurmalı ve imzalı beyan etmelidir. Başvuru formu İngilizce ya da İsveç dilinde doldurulmalıdır. Temsilcilerimiz sizlere form doldurma konusunda yardımcı olmaktadır. İsveç ziyaret vizesi başvuru formunu görmek için tıklayınız.

Görmekte olduğunuz bu fotoğraf birçok Schengen ülkesinin vize uyum koşullarına göre örneklendirilmiştir. İstisnai durumlar dışında Schengen ülkeleri 35x45 mm ölçülerinde biometrik fotoğrafları, vize işlemlerine kabul etmektedir. Biometrik fotoğrafta olması gereken özellikler aşağıdaki gibidir;

- Maksimum son 3 ay içinde çekilmiş olmalı

- Kişinin güncel halini temsil etmeli

- Pasaportunda, daha önceki vizelerinde kullanılmamış olmalı

- Rötuşsuz, yüzde gölge olmayan beyaz fon üzeri olmalıdır.

İsveç Aile Ziyareti Vizesi

İsveç turist vizesi

Ziyaret vizesine başvurmayı düşünen kişilerin gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekir. Konsolosluğa eksik ya da hatalı evrak sunulması durumunda başvurunuz değerlendirmeye alınmayabilir. Bizler size yardımcı olmak için hizmet vermekteyiz. Başvurunuzu tamamlamadan önce mutlaka gerekli bilgileri öğrendiğinizden emin olun.

Seyahat edeceğiniz ülkede yaşayan aile bireyini veya arkadaşını kısa süreliğine ziyaret etmek isteyen başvuru sahibi asgari belgelere ek olarak çeşitli evrakları ibraz etmelidir. İsveç aile ziyaret vizesi başvurusunda bulunacak kişi akrabalık varlığını destekleyici tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi evraklar sunmalıdır.

İsveç oturum izni sahibi aile bireyinin de şahsen hazırlaması gereken evraklar bulunmaktadır. Bunlardan ilki Konsolosluğa hitaben, şahsen yazılmış, imzalanmış davetiyedir. Ziyaret vizesinde İsveç’te yaşayan aile bireyinden temin edilmesi gereken davet mektubu İsveççe veya İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Davet mektubu ziyaret tarih aralıklarını mutlaka içermelidir.

Davet eden kişi İsveç’den alınan, üç aydan eski olmayan, güncel Personbevis’i en yakın vergi dairesinden (Skatteverket) temin etmelidir. Bunun yanında oturum izni sahibi, ailesini/akrabasını/arkadaşını davet eden kişi pasaportunu ve oturum izni kartının fotokopisini de göndermelidir. Orada yaşayan kişi hamile veya hasta ise gerekli raporun da başvuru belgelerinin arasına eklenmelidir. Aile ziyaret vizesi için talep edilen belgeler uygun kategorilere göre ibraz edilmelidir.

Vize başvurunuz için asgari belgelerinizi hazırlayarak bize ulaştırın. Başvuru için şahsen bulunmanız gerekirse sizlere haber vermekteyiz. Şahsen bulunmanız gerekirse başvuru merkezlerinde biometri prosedürü için sizlere yetkilimiz eşlik etmektedir. İşleminizin hiçbir sorun çıkmadan tamamlanması için temsilcilerimiz yanınızdan ayrılmamaktadır. Başvuru sürecinizle ilgili sormak istediklerinizi info@isvecoturum.com adresinden ya da iletişim numaralarımızdan bizlere ulaştırabilirsiniz. Seyahatiniz için şimdiden keyifli yolculuklar dileriz.

Not: Vize işlemlerinden kuralların zaman zaman değişmesi nedeniyle en güncel bilgileri bizden almak için lütfen iletişim kurunuz.
Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhabalar.
İsveç Oturum Destek Hattına Hoşgeldiniz.
Lütfen sormak istediğiniz konuyu açık olarak yazınız.
Size en kısa sürede dönüş yapacağız.