Bu sayfadaysanız, muhtemelen İskandinavya'nın incisi olan İsveç'i ziyaret etme planınız vardır.

Turistik vize başvurusunda bulunmak için temin etmeniz gereken evrak listeleri sayfamızın devamında bulunmaktadır. Turist vize için konsolosluğa ibraz edilmesi gereken evrakların titiz bir şekilde hazırlanması ve usulüne uygun olarak teslim edilmesi gerekir. Her ülkenin kendine has uyulması gereken vize prosedürleri bulunmaktadır. Ülkeye giriş yapabilmek, seyahat planlarınızı gerçekleştirebilmek için gerekli vize koşullarını sağlamanız gerekir.

Sayfamızda İsveç turist vizesi için gerekli evraklar listelenmiştir fakat evraklar zaman zaman konsolosluk birimi tarafından güncellenmektedir. Dolayısıyla başvurunuz için hazırlık yapıyorsanız, öncesinde ilgili konsolosluk biriminden evrakları teyit ettirebilirsiniz.

Turistik gezileriniz için vize başvuru işlemlerinizi İsveç Oturum ile zahmetsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Gerekli koşulları sağladığınız takdirde başvuru için şahsen bulunmanız bile gerekmeyebilir. Sağlamanız gereken koşulları öğrenmek için lütfen iletişim numaralarımızdan bize ulaşınız. Sizlerle başvurunuz ile ilgili iletişim kurduğumuzda işlemlerinizin ne kadar kolay ilerlediğini göreceksiniz.

İsveç turist vizesi için gerekli evraklar

İsveç turist vizesi

Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport. Başvuru sahibinin seyahati için kullanacağı pasaport son 10 yıl içinde verilmiş olmalıdır. Pasaportun kimlik bilgilerinin olduğu fotoğraflı sayfası ve vize işlenmiş sayfalarının fotokopisi de sunulmalıdır. Vizenin basılması için de en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.

İngilizce veya İsveççe olarak doldurulacak Schengen vize başvuru formu. Vize servisimiz, başvuru sahiplerine form doldurma hizmeti vermektedir. Her yaştan başvuru sahibi form doldurmak zorundadır. Başvuru formu doğru bilgilerle ve eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra mutlaka imzalanmalıdır. Eğer kişi, imzalayamayacak kadar küçükse anne ve babası küçüğün formunu imzalamalıdır. İsveç turistik vize başvuru formunu görmek için tıklayınız.

Dikkat!

Süreç boyunca ilgili konsolosluk birimi başvuru sahiplerine ulaşmak isteyebilir. Bu yüzden başvuru formuna iletişim bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz.

Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhabalar.
İsveç Oturum Destek Hattına Hoşgeldiniz.
Lütfen sormak istediğiniz konuyu açık olarak yazınız.
Size en kısa sürede dönüş yapacağız.